Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів через бюрократичні труднощі

Головна Сторінка » Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів через бюрократичні труднощі

Тисячі дронів, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не потрапили до ЗСУ.

Безпілотники залишаються на складах через бюрократичні перешкоди, повідомляє LRT.

За інформацією видання, дрони литовського виробництва, які мали надійти в Україну ще минулого року, досі перебувають на армійських складах.

“Ми доставили безпілотники – частину в жовтні, частину в листопаді, але наразі не маємо підтвердження, що вони вже в Україні”, – заявив керівник компанії-виробника RSI Europe Томас Мілашаускас. Інші постачальники також повідомили, що не отримували інформації про відправку дронів.

Політики пояснюють затримку бюрократичними труднощами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО має надати Україні запрошення до членства – міністр оборони Литви

“Процес передачі включає кілька кроків: склади, оборонне агентство, армія, уряд і транспортування в Україну. На кожному етапі потрібно діяти швидше”, – зазначив ексміністр оборони Лаурінас Кашчюнас.

Голова комітету нацбезпеки та оборони Гедрімас Єглінскас закликав переглянути систему постачання, щоб уникнути подібних проблем у майбутньому.

Міністерство національної оборони Литви запевнило, що поставки безпілотників розпочнуться найближчим часом. У відомстві зазначили, що уряд уже вніс зміни до процедури передачі державного майна, аби пришвидшити цей процес.

Міністри оборони України і Литви Рустем Умєров та Лаурінас Кащюнас підписали меморандум про підтримку українських Сил оборони. Документ, зокрема, передбачає фінансування виробництва українських далекобійних дронів.

У рамках угоди погоджено перший внесок в українську оборонну промисловість у розмірі 10 млн. Литва спрямовує ці кошти на виробництво, зокрема, ракети-дрона “Паляниця”.

Міністри також обговорили ключові пріоритети на 2025 рік. Зокрема, підготовку та оснащення українських бригад, забезпечення боєприпасам, засобами ППО та розвиток співпраці у сфері оборонної промисловості.