Кислиця пояснив, як ООН допомагає Україні

Головна Сторінка » Кислиця пояснив, як ООН допомагає Україні

Сергій Кислиця, який обіймав посаду постійного представника України при ООН у 2019-2024 роках, розповів, чого очікувати від ООН у 2025 році та яку допомогу Україна отримує від цієї організації.

Про це він поділився в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Кислиця наголосив, що Україна повинна зберігати високу суб’єктність і бути релевантною для країн-членів ООН, за винятком Росії. Він підкреслив важливість налагодження взаємодії з країнами Глобального Півдня, зокрема Африки, Азії та Латинської Америки.

“В ООН не можна говорити лише про себе. Поряд із зусиллями для припинення війни в Україні, ми маємо вивчати пріоритети інших країн і обговорювати їх”, – наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський призначив Андрія Мельника представником України в ООН

За словами колишнього постпреда, Україна повинна залишатися помітною на міжнародній арені.

“Для фінансування армії потрібна економіка і зовнішня торгівля, а ООН є важливим торговельним партнером для України. У 2023 році ми продали ООН товарів і послуг на майже $685 млн, тоді як наш внесок у бюджет організації становить близько $1,7 млн. Закупівельний ринок ООН загалом оцінюється у $25 млрд”, – зазначив Кислиця.

Кислиця також відзначив значну гуманітарну підтримку України з боку ООН. У 2022 році країна отримала майже $4 млрд гуманітарної допомоги, а у 2024-му – понад $2 млрд, попри появу нових конфліктів. Він додав, що рівень покриття потреб України становить понад 71%, що значно перевищує середній показник у 43% для інших конфліктів. Збереження цієї динаміки Кислиця назвав одним із головних завдань місії України при ООН.

Генеральна Асамблея ООН 17 грудня прийняла резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі вперше за весь час агресію РФ назвали “загарбницькою війною”.

“Ухвалення документа свідчить про те, що міжнародне співтовариство однозначно засуджує злочини російських окупантів, а кожен акт насильства і порушення прав людини отримає належну оцінку і покарання”, – зазначили в МЗС.

Резолюцію підтримала 81 країна, утрималися 80, проти проголосували 14: Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Іран, Китай, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Північна Корея, Росія, Судан і Зімбабве.