Литва зробила тривожну заяву стосовно війни в Україні

Головна Сторінка » Литва зробила тривожну заяву стосовно війни в Україні

Росія може перемогти у війні в Україні.

Основна причина цьому – це вагання Заходу в наданні подальшої військової підтримки Україні. Так вважає очільник Міністерства закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, пише Comments.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, до чого призведуть перемовини з Росією

“Зараз ситуація виглядає так, що Путін готується здмухувати пил зі своїх планів на день перемоги, які він відклав на полицю на деякий час, але побачивши дискусії у Вашингтоні, неспроможність Європи рухатися далі у питанні військової підтримки України та зростаючий тиск на українські сили на фронті, він, думаю, зараз може радісно почати планувати знову. Гадаю, Європа була спроможна тиснути так, щоби єдиний день перемоги у цій війні міг бути у Києві і святкували українці. Але тепер, схоже, ситуація знову непевна. Ми вже демонстрували спроможність ухвалювати дуже важливі рішення. Європа вже демонструвала лідерство. Зараз час, щоб ми знову зробили це”, – сказав глава литовського МЗС.

Він заявив, що будь-які перемовини з Кремлем, це шлях до дня перемоги у Москві.

“Путін дуже активно над цим працював. І такий день може настати. День, коли українці не зможуть далі воювати, тому що ми не можемо надати їм зброю… Тут не можна “зійтися посередині”… Якщо дійде до припинення вогню і ми спробуємо це провернути з аргументами, що ми захистили Київ, інші українські території – буде чітко зрозуміло, що це перемога Путіна”, – пояснив глава литовського МЗС.

Західні ЗМІ нещодавно повідомили, що посадовці з США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість мирних переговорів з Росією.

Водночас у США заявили, що рішення про переговори може приймати тільки українська сторона. Вони готові підтримувати Україну надалі

Зеленський заперечив, що західні партнери тиснуть на нього і підштовхують до переговорів.