На Сонці стався спалах, який 12 вересня спровокував магнітну бурю.
Корональний викид маси стався 8 вересня.
А вже 12 числа викид досяг нашої планети, через що жителі багатьох країн спостерігали полярне сяйво, повідомляє The Watchers.
Знімки світіння в небі публікують жителі Канади, США, Росії, а також багатьох європейських країн.
Сонячна активність була на високому рівні протягом останніх 36 годин. За цей час також відбулося кілька нових помітних сонячних спалахів.
Northern Lights over #WestVan early this morning. #NorthVan #NorthernLights #Aurora #AuroraBorealis #Vancouver #Liongate #ProspectPoint #StanleyPark @RyanVoutilainen Your weather tips tonight really helped out Thank You So Much! 🙂 I have a ton to edit for tomorrow. #GreatNight pic.twitter.com/hnarrY5vVq
Mark Teasdale ★ (@MarksGonePublic) September 12, 2024
Два корональних викиди маси все ще прямують до Землі, а зіткнення очікується 13 і 14 вересня.
Прогнозується, що сонячна активність залишиться на помірному або високому рівні, з імовірністю середніх і сильних спалахів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Україною помітили полярне сяйво – дивовижні фото
Що таке полярне сяйво
Полярне сяйво – це світіння, яке виникає у верхніх шарах атмосфери Землі. Це явище відбувається, коли заряджені частинки сонячного вітру стикаються з магнітним полем планети. Полярне сяйво буває двох видів: північне (аврора бореаліс) і південне (аврора аустраліс). Воно забарвлює небо в приголомшливі відтінки зеленого, рожевого, фіолетового і синього, створюючи незабутнє видовище.
18 вересня українці зможуть побачити часткове місячне затемнення. Початок затемнення – 03:41 за Києвом, а пік затемнення припаде на 05:44 за Києвом. Це друге таке космічне явище, яке зможуть побачити жителі більшої частини Землі.
На відміну від сонячних затемнень, які тривають лише кілька хвилин, місячні затемнення можуть тривати годинами.
У цей період не починайте реалізацію нових проєктів, будівництво, ремонт. Не приймайте жодних доленосних рішень – звільнення з роботи, переїзд.