Макрон не відкидає можливість наступу рашистів на Київ або Одесу

Макрон не відкидає можливість наступу рашистів на Київ або Одесу

Президент Франції Еммануель Макрон висловився про потенційні сценарії нового наступу російської армії на ключові українські міста, включаючи Одесу та Київ. Під час зустрічі з лідерами партій 7 березня, як повідомляє L’Independant із посиланням на Фаб’єна Русселя, лідера комуністів, Макрон розглянув можливість просування фронту в напрямку цих міст, що, за його словами, може спонукати Францію до “початку інтервенції” в Україну.

Ця заява пролунала на тлі саміту лідерів, що був проведений у Парижі 26 лютого, де Макрон не виключив можливість відправки західних військ до України. Однак, низка країн НАТО, включаючи Польщу, США, Німеччину, Чехію, Канаду та Велику Британію, публічно відхилила цю ідею, підкреслюючи небажання втягуватися в прямий воєнний конфлікт.

На відміну від цих країн, прем’єр Естонії Кая Каллас та міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас не відкидали можливості відправки військових, але уточнили, що йдеться лише про навчальні місії. Також глава Генштабу армії Нідерландів генерал Онно Ейхельсгейм заявив про необхідність залишити всі варіанти відкритими.

Заяви Макрона та подальша реакція міжнародної спільноти вказують на складність знаходження спільного підходу до відповіді на російську агресію в Україні. Водночас, розгляд сценаріїв можливих наступів нагадує про невпинну загрозу, з якою стикається Україна, та важливість міжнародної підтримки у протистоянні агресору.