fbpx

Макрон розказав, куди хочуть вивезти українське зерно

Макрон розказав, куди хочуть вивезти українське зерно

Президент Франції Еммануель Макрон із європейськими колегами опрацьовує маршрут вивезення зерна з України через Румунію.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу TF1, пише ВВС.

Ідеться про 22 млн т зерна, які неможливо експортувати через блокування українських портів Росією.

“Ми працюємо зараз над новим маршрутом, який проходитиме через Румунію, адже Одеса розташована за кілька кілометрів (від кордону. Gazeta.ua). Із Румунією ми створюємо зв’язувальну точку для експорту зернових”, – сказав Макрон.

За його словами, зерно можна було б провезти Дунаєм або залізницею. Раніше в Єлисейському палаці заявили про готовність Франції брати участь в операції із розблокування порту Одеси.

16 червня у Київ вперше від 24 лютого приїхали Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі та президент Румунії Клаус Йоганніс. Лідери чотирьох країн відвідали Ірпінь на Київщині і зустрілися із президентом Володимиром Зеленським.

Російські окупанти четвертий місяць блокують український експорт. 22 млн т зернових лежать у сховищах, Україна не може відправити їх на світовий ринок.

Однак Росія та Туреччина попередньо домовилися про розблокування постачання українського зерна через Чорне море. Але вони не погоджували це з Україною. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував допомогти з розмінуванням морського узбережжя біля Одеси та супроводжувати українські судна із зерном.

Україна є великою житницею для країн Близького Сходу та Північної Африки, які залежать від імпорту. Блокування портів Росією призведе до глобальної кризи голоду.