Марсохід NASA Perseverance уперше зафіксував полярне сяйво, видиме з поверхні Червоної планети.
Про це повідомляє наукове видання The Watchers.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи розповіли про надзвичайне космічне явище, яке можна побачити неозброєним оком
Зелене світіння, яке спостерігалося в марсіанському небі, викликане випромінюванням атомарного кисню на довжині хвилі 557,7 нанометра. Такий тип сяйва очікували побачити в розрідженій атмосфері Марса, однак раніше подібні явища фіксували лише з орбіти – і тільки в ультрафіолетовому спектрі.
Явище стало можливим завдяки потужному сонячному спалаху, після якого корональний викид досяг атмосфери Марса за три дні. Потік заряджених частинок спричинив ефект полярного сяйва на нічному боці планети.
Вчені припускають, що подібні явища можуть траплятися частіше, ніж вважалося раніше. Їх могли не помічати через атмосферний пил або несприятливі умови для спостереження. У разі інтенсивніших сонячних бур і яснішої атмосфери світіння може ставати ще яскравішим – до рівня, який здатне побачити людське око.
Це відкриття відкриває нові можливості для досліджень атмосфери Марса як із його поверхні, так і з орбіти.
На нічному небі Землі незабаром з’явиться світло від вибуху зорі.
Астрономи вважають це космічною подією, яка трапляється “один раз у житті”.
Палахкотливу Зірку не бачили з 1946 року, вперше її було помічено 800 років тому. Вчені стверджують, що вона з’явиться як надзвичайно яскрава зоря, яку можна буде побачити неозброєним оком впродовж наступних кількох днів або тижнів.
Науковці пояснюють, що яскраве світло є результатом періодичного термоядерного вибуху, який відбувається у подвійній зоряній системі, що складається з червоної гігантської зірки і білого карлика розміром із Землю.