fbpx

Мати “Пташки” з “Азовсталі” розповіла про останню розмову з донькою

Мати української військовополоненої медикині 21-річної Катерини Поліщук Світлана востаннє розмовляла з нею майже чотири місяці тому, 19 травня. Того дня “Пташка” вийшла з Азовсталі.

Жінка не знає, де росіяни утримують її доньку. Переживає за неї й дуже пишається, розповіла Світлана в коментарі “Радіо Свобода”.

У російських соцмережах 16 вересня оприлюднили відео з “Пташкою”. Багато разів ці кадри переглядала її мати. За словами жінки, вона приглядалася до кожної деталі, прислуховувалася до кожного слова доньки. В останній телефонній розмові медикиня попередила матір, що не довго не виходитиме на зв’язок. Попросила триматися, чекати, вірити, любити.

“Передивилася це відео стільки разів, що навіть не можете уявити. Коли його знімали, не знаю. 19 вересня вже рівно чотири місяці, відколи Катруся у полоні. Я пишаюся своєю донечкою, що вона так тримається, не здається”, розповіла жінка.

На відео окупантів Катерина відповідає лише українською. З розмови з полоненою пропагандисти подали лише кілька її фраз. Зокрема, дівчина зізналася: шкодує тільки про те, що матюкалася на одному з відео, знятих на заводі, за це їй дуже-дуже соромно перед матір’ю.

“Вона у мене молодчинка, я її дуже-дуже люблю. Знаю, що обов’язково повернеться додому. Це дуже мило було з її боку, що вона, перебуваючи в такому скрутному становищі, думає про те, що сказала і як я це сприйняла. Вона думає насамперед про когось, а не про себе чи свій стан”, прокоментувала Світлана.

Жінка зазначила, що їй важко сказати, чи схудла донька, бо на ній дуже великий одяг, але “виглядає Катруся на обличчі гарно”.

Водночас вона не знає, коли записали це інтерв’ю. На кадрах, де йдуть жінки тримаючи руки за спиною, і серед них Катерина, листя на дереві ще насиченого зеленого кольору.

“Що сказати, як полонені. На цьому відео підписали, що Катруся ‒ снайперка, але вони давно так пишуть. Для мене це не новина. Вона насправді давно була медикинею, і всі це знають. У Росії пишуть неправду. Вона ж навіть стріляти не вміє”, ‒ наголосила Світлана.

У травні цьогоріч Катерина Поліщук на псевдо “Пташка” разом з іншими медиками й військовослужбовцями України вийшла з Азовсталі в Маріуполі на Донеччині. 21-річну українку пропагандисти назвали “снайперкою “Азову”.

Саме вона в підземеллі співала пісню “Нам не страшний червоний гніт”, аби підбадьорити бойових побратимів.