Меркель складно переконати щодо “Північного потоку-2”

Меркель складно переконати щодо “Північного потоку-2”

Україні не варто очікувати, що Німеччина перешкоджатиме запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Про це заявив на телеканалі “Україна 24” дипломат Андрій Гончарук.

“З огляду на ті потенційні можливості і обсяги, які можуть постачатися через всі існуючі газопроводи, Німеччина найближчим часом стане хабом. Але тут не тільки Німеччина, за нею ще низка країн серед акціонерів проєкту “Північний потік” і “Північний потік-2”, – зазначив Гончарук.

Коментуючи слова глави “Нафтогазу” Юрія Вітренка, що йому вдалося переконати канцлерку Німеччини Ангелу Меркель щодо “Північного потоку-2”, дипломат заявив:

“Я йому заздрю, якщо йому вдалося переконати пані Меркель. Я 5-6 разів брав участь у переговорах за участю лідерів нашої країни, і пані Меркель дуже складно переконати. Мені здається, тут не треба завищувати очікування, потрібно реально дивитися на речі. Інша справа, якщо ми подивимося на ті сигнали, які прозвучали з Вашингтона під час візиту Меркель, дипломатично і політично всі вони виглядають більш-менш непогано. Україну згадали, сказали, що будуть захищати в разі, якщо Росія використовуватиме енергетику як зброю для примусу, саме таке слово використано в спільній заяві”.