fbpx

“МіГ-29 – це “Жигуль”. F-16 – це “Мерседес”: чому Україні потрібна сучасна авіація

Головна Сторінка » “МіГ-29 – це “Жигуль”. F-16 – це “Мерседес”: чому Україні потрібна сучасна авіація

Сучасна авіація може значно краще виконувати завдання, які зараз стоять перед Україною. Радянські літаки поступаються F-16, який пройшов декілька етапів глибокої модернізації. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Простими словами, МіГ-29 це “Жигуль”. F-16 це “Мерседес”. МіГ-29 не модернізувався з часів його розробки. Мінімально в кабіні зробили деякі речі. Скажімо, у словацьких і польських можливо встановили GPS-навігацію, систему зв’язку адаптували під НАТО, і систему свій-чужий також. Цей усе. Це той самий радянський літак, без модернізації основних систем бортової РЛС та сучасного озброєння. До радянських МіГів вдалось адаптували ракети HARM, яким щодня б’ють по засобах ППО русні. Втім, ці ракети в рази ефективніше працювали б на західних літаках”, говорить Ігнат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росіяни використали фактично весь стратегічний запас далекобійних високоточних ракет”, Юрій Ігнат

F-16 пройшов декілька етапів глибокої модернізації, додає спікер.

“У нього нова авіоніка, новий прицільно-навігаційний комплекс, новий радар а це основне в літаку. Це бортова радіолокаційна станція, яка далеко бачить ціль. Він має широченний спектр озброєння. Високоточного, сучасного. Це керовані авіаційні ракети класу “повітря-повітря” до 180 кілометрів ракета може вражати ціль. Також ракети “повітря-поверхня”, керовані авіаційні бомби, які летять далеко і точно. Крилаті ракети різних типів. А МіГ-29 має на озброєнні основну ракету Р-27. Радар бачить на мінімальну відстань. Він серйозно поступається не лише західним, але й російським літакам”, пояснює Ігнат.

В США досить високо оцінили рівень українських військових льотчиків. Низка країн-союзниць буде готувати українських військових на літаках західного зразка, повідомив речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.

Generated by Feedzy