Мільярдерів Джеффа Безоса та Річарда Бренсона не визнали астронавтами

Мільярдерів Джеффа Безоса та Річарда Бренсона не визнали астронавтами

Згідно з новими правилами Федерального управління цивільної авіації (FAA) США, кандидати в астронавти повинні бути частиною льотного екіпажу і зробити внесок в забезпечення безпеки космічних польотів.
https://business.24tv.ua/milyarderiv-bezosa-brensona-ne-viznali-astronavtami-vidoma-prichina_n1694893

Це означає, що Джефф Безос і Річард Бренсон не можуть бути офіційно визнані у США “астронавтами”. Оновлення програми “Крила комерційного астронавта” були оголошені у вівторок 20 липня – саме у день, коли засновник компанії Amazon та найбагатша людина світу Джефф Безос здійснив космічний політ на ракеті його приватної космічної компанії Blue Origin.

Це перші зміни з моменту початку програми “Крила комерційного астронавта” FAA у 2004 році. Згідно з існуючими вимогами, щоб отримати статус комерційного астронавта, космонавти повинні піднятися на висоту 50 миль (80 км) над поверхнею Землі, що успішно зробили Джефф Безос і Річард Бренсон.

Але, крім подолання висотного бар’єра, тепер особи, що претендують на звання астронавта повинні також “продемонструвати діяльність під час польоту, яка була важлива для громадської безпеки або сприяла безпеці пілотованих космічних польотів”.

Що саме вважається такою діяльністю визначають відповідні посадові особи FAA.

Особи, які бажають отримати “крила комерційного астронавта” також повинні бути номіновані на них. Представник FAA повідомив, що на даний час вони не розглядають ніяких заявок на отримання звання астронавта.

Крім участі у комерційних космічних польотах, у США є два інших способи отримати “крила астронавта” – в армії або в NASA.