Міненерго готується відключати від газу споживачів без лічильників

Міненерго готується відключати від газу споживачів без лічильників

Українці, що не встановили газові лічильники, але продовжують використання газу виключно для приготування їжі, будуть відключені від газопостачання.

Про це йдеться в запиті, що стосуються забезпечення населення приладами обліку газу. Дана ситуація торкнеться 2 мільйони споживачів, які будуть відрізані від газопостачання в 2023 році.

Також відомо, що, відповідно до положень закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», поставки природного газу споживачам тільки для приготування їжі будуть здійснюватися виключно за умови його комерційного обліку з 1 січня 2023 року. «За інформацією на сьогодні не забезпечено стовідсотковим комерційним урахуванням природного газу населення, яке проживає в квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі», – сказано в повідомленні міністерства.

За даними Міненерго, в нашій країні з 12,4 млн споживачів не оснащені індивідуальними лічильниками газу 2,25 млн домогосподарств, з них більшість – 2,15 млн – це ті, хто використовує блакитне паливо тільки для приготування їжі.