Міненерго закликає НКРЕКП не скорочувати інвестпрограми з модернізації енергомереж

Міненерго закликає НКРЕКП не скорочувати інвестпрограми з модернізації енергомереж

Міністерство енергетики закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не допустити зниження обсягу виконання заходів, передбачених інвестиційними програмами, зокрема в частині підвищення надійності роботи електричних мереж. Також міністерство закликає регулятора посилити контроль за якістю виконання цих заходів. 

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

“Виконання всіх запланованих інвестиційних програм і заходів, спрямованих на модернізацію і ремонт енергомереж, надзвичайно важливе для успішного проходження опалювального сезону та забезпечення стабільних і надійних послуг населенню”, – наголосив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

До загального переліку заходів, необхідних для забезпечення готовності усіх об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, віднесено виконання операторами системи передач (ОСП) і систем розподілу (ОСР):

  • графіків планових ремонтів та робіт, які забезпечують надійну експлуатацію устаткування в обсязі вимог нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів із забезпечення надійної, економічної та безпечної роботи устаткування та споруд;
  • заходів з питань підвищення надійності роботи електричних мереж;
  • заходів з підтримання трас ліній електропередачі у належному стані;
  • вимог щодо наявності згідно з затвердженими нормами аварійного запасу матеріалів та устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт на електричних станціях, лініях електропередачі та розподільних установках усіх класів напруги.

Тому, наголошують в Міненерго, вкрай важливим є питання виконання ОСР та ОСП заходів інвестпрограм щодо модернізації та реконструкції електроенергетичного обладнання.