Міністра освіти запитали про офлайн – що відповів

Головна Сторінка » Міністра освіти запитали про офлайн – що відповів

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий прокоментував повернення до офлайн навчань.

З його слів, у вищій освіті є галузі, в яких неможливо надати якісну освіту онлайн. Про це Лісовий сказав в інтерв’ю LB.ua.

“Дуже багато студентів теж хочуть цього. Хоча мені здається, тут є певна дискусія і певний ризик. Частина людей виїхали за кордон, і як показує світова практика, повертаються далеко не всі. Тому є такий ризик, що коли вийдемо в офлайн, втратимо частину студентів і частину викладачів”, заявив міністр.

“Треба виходити в офлайн. Безумовно, є галузі, в яких просто неможливо надати якісну освіту онлайн інженерія, медицина. Усе те, що потребує практики, лабораторії, експериментів”, сказав Лісовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перехід на 12-річну освіту: у МОН назвали переваги

Зі слів міністра, є й інша складова психоемоційний розвиток, соціальний розвиток, спільнота.

“Звідки всі наші друзі? В основному з університету. Там формуються спільноти, ідентичність особистості, укорінюється система взаємодії, відточуються всі м’які навички”, пояснив.

“Ця молодь дуже багато втратила. Півтора року в ковіді, потім півтора року у війні. Три роки вони не бачили спільнот. Підліткова самотність катастрофічна”, сказав Лісовий.

Припустив, що теперішня молодь “може бути менш конкурентоспроможною, ніж ті люди, які пройшли всі горнила соціальної взаємодії в школі, університеті, позашкільній освіті”.

У березні Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освіти і науки. Перед цим парламент звільнив з посади міністра Сергія Шкарлета.

В освіті найбільшою проблемою є формування толерантності до корупції, сказав Лісовий.

Також новопризначений міністр заявив, що варто обговорити кількість предметів, які вивчають у школах.