Мінські угоди Україну ні до чого не зобов’язують – дипломат

Мінські угоди Україну ні до чого не зобов’язують – дипломат

Мінські домовленості нав’язали Україні силою. Тому вони ні до чого її не зобов’язують, і Україна може їх взагалі не виконувати.

Про це розповів український дипломат, експерт у галузі міжнародного права Володимир Василенко в ефірі телеканалу «Україна 24».

Проблема в тому, що Мінські домовленості не пристосовані для врегулювання ситуації. Це набір документів, який був нав’язаний Україні за допомогою сили. З точки зору сучасного міжнародного права, ці так звані домовленості не можна назвати міжнародною угодою, яка добровільно була укладена Україною. Відповідно до ст.52 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, будь-яка угода, укладена під примусом, із застосуванням сили або погроз, вважається нікчемною з моменту її підписання” – сказав він.

Василенко зазначив, що Росія за допомогою своєї пропагандистської машини змогла нав’язати світовій спільноті думку про те, що Мінські домовленості правомірні та безальтернативні.

Це абсурд. Україна була змушена підписати ці домовленості для того, щоб зупинити агресію і широкомасштабне розгортання російських військ. Після того як була стабілізована лінія фронту, влада повинна була чітко сказати, що ці угоди нас ні до чого не зобов’язують, вони нав’язані силою. І вони дійсно не зобов’язують Україну, Верховна Рада не ратифікувала ці угоди. Їх немає в переліку нормативних актів міжнародних договорів нашої держави – резюмував Василенко.