Як не сплутати туберкульоз із коронавірусом

Як не сплутати туберкульоз із коронавірусом

Covid-19 та туберкульоз мають схожі симптоми. Їх важливо вміти відрізняти, адже обидва недуги можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров’я людини.

У будь-якому разі завжди варто консультуватись із лікарем та не встановлювати собі діагнози самостійно, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що туберкульоз, як правило, не проявляється швидко.

“Початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи місяців. Covid-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів”, – ідеться в повідомленні.

У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У Covid-пацієнтів залежить від тяжкості захворювання. Водночас коронавірусна хвороба може супроводжуватись вираженою лихоманкою.

“При легкій формі до 38°C, при важкій понад 38°C. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 3737,2°C/ Gри важких формах виражена лихоманка”, – зазначили в МОЗ.

Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без “визначеної” причини. Натомість для Covid–19 ці прояви не характерні.

“А ось головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах все це можливі симптоми коронавірусної хвороби. При Covid-19 також може бути постійний сухий кашель, якщо ж у людини туберкульоз, то кашель може тривати понад 2 тижні та, як правило, з мокротинням. Також для коронавірусної хвороби характерне спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їх сприйняття”, – пояснили фахівці.

Задишка є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості. При туберкульозі вона може з’являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу зі значним враженням легеневої тканини. Для Covid-19 вона не характерна лише при легкій формі перебігу, але може з’являтись при середній та важкій формі.

Також при важкій формі Covid-19 може траплятись кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини.

Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.

Минулої доби, 11 січня, в Україні зафіксували 7117 нових підтверджених випадків коронавірусу. Серед нових хворих – 409 дітей і 160 медпрацівників. За минулу добу госпіталізували 1898 осіб. 193 хворих померли. Одужали 8077 осіб.