МОЗ прогнозує повернення локдауну в Україні через поширення Covid-19

МОЗ прогнозує повернення локдауну в Україні через поширення Covid-19

Україна вже до осені 2021 року може знову опинитися в “червоній” зоні епіднебезпеки. Про це повідомив ЗМІ головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Свій прогноз Кузін аргументує активним поширенням штаму коронавірусу “Дельта” і низькими темпами вакцинації українців.

Він наголосив, що в Україні вже виявили штам коронавірусу “Дельта”, який поширився в понад сотні країн світу і “викликає великі і дуже швидкі спалахи на території держав”.

“До “червоної” зони, я впевнений, точно повернемося. Це питання часу”, – сказав Кузін.

Головний санлікар додав, що до кінця літа хотіли б здійснити 10 млн щеплень. Наразі, за його словами, в Україні розглядають питання здійснення вакцинації у аптеках, тощо.

В Україні перші випадки зараження штамом коронавірусу “Дельта” зафіксували ще у червні. Новий штам Covid-19 виявили у Києві у двох пацієнтів. Ще два випадки захворювання цим штамом 14 липня підтвердили у двох мешканців Закарпаття. Всі вони нещодавно повернулися із Росії.

Раніше у ВООЗ повідомили, що штам коронавірусу “Дельта”, уперше виявлений в Індії, стає домінуючим у світі. Зараз найбільше інфікованих цим варіантом – у Росії, Великій Британії та Португалії.

За оцінками медиків, штам “Дельта” у 1,6 раза заразніший, ніж штам “Альфа”, який вперше виявили у Великій Британії. “Дельта” вдвічі підвищує ризики госпіталізації і в півтора рази частіше призводить до реанімації хворих. Захиститися від нього можна лише завдяки вакцинації.