МОЗ розробляє “ковідну амністію”

Головна Сторінка » МОЗ розробляє “ковідну амністію”

Міністерство охорони здоров’я України опрацьовує можливість введення так званої “ковідної амністії”.

“Ми відпрацьовуємо зараз можливість такої “ковідної амністії”, скажімо. Зокрема, якщо людина купила сертифікат і зараз бачить, що відбувається, і не може зробити щеплення. Нам потрібно це прибрати. Ми працюємо над цією моделлю, як це зробити”, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами.

У поліції Полтавщини вже запропонували місцевим мешканцям аналогічну “амністію”. Правоохоронці нагадали, що за підробку та використання підроблених Covid-сертифікатів передбачена кримінальна відповідальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шалені штрафи і в’язниця: Рада посилить відповідальність за підробку Covid-сертифікатів

“Закликаємо не вчиняти протиправних дій та не псувати собі життя. Також закликаємо повідомляти до поліції про всі відомі вам факти підробки таких документів. Якщо так сталося, що вже хтось має на руках підробку, але розкаюється у своїх діях і готовий допомогти органам дізнання або слідства у розкритті кримінального проступку чи злочину, такі особи можуть бути звільнені від покарання судом за клопотанням слідства та процесуального керівництва прокуратури, відповідно до статті 45 Кримінального кодексу України”, – йшлося в повідомленні.

За використання підроблених документів щодо вакцинації проти “особливо небезпечних інфекційних хвороб” пропонують карати штрафом від 17 до 34 тис. грн або обмеженням волі на строк до 2 років.

За внесення медпрацівником неправдивої інформації про вакцинацію до медичної документації пропонують карати штрафом від 34 до 68 тис. грн або позбавленням волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю (1-3 роки).