Директор ЦРУ попередив Конгрес про можливі втрати територій України

Директор ЦРУ попередив Конгрес про можливі втрати територій України

Відмова Конгресу Сполучених Штатів надати Україні військову допомогу може призвести до значних територіальних втрат вже цього року, застеріг директор ЦРУ Вільям Бернс під час слухань у спеціальному комітеті з розвідки Сенату. Він підкреслив, що без додаткової допомоги Україна може зіткнутися з ще більшою кількістю зруйнованих міст, подібних до Авдіївки, що стане великою помилкою для Сполучених Штатів.

З додатковою допомогою, за словами Бернса, Україна могла б утримувати свої позиції на лінії фронту до кінця 2024 року та на початку наступного, що дало б їй можливість вести переговори з більш сильних позицій.

Спікер Палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон обіцяв “своєчасно” винести на голосування рішення про допомогу Україні, однак відзначив, що головним пріоритетом для США наразі є кордон із Мексикою. Він заявив про необхідність насамперед дбати про “потреби Америки” після зустрічі з президентом Джо Байденом у Білому домі. Президент Байден, у свою чергу, зазначив, що США не зможуть допомогти Україні без рішення Конгресу.