Музей війни в Києві демонтував назви міст-героїв Другої світової війни

Головна Сторінка » Музей війни в Києві демонтував назви міст-героїв Другої світової війни

27 грудня Національний музей історії України у Другій світовій війні в Києві демонтував літери, що утворюють назви міст, а також зображення радянської медалі “Золота Зірка” на Алеї міст-героїв.

Цей крок було названо “надзвичайно важливим і символічним”. Про це повідомив сам музей.

Раніше музей ініціював обстеження бронзових рельєфів, яке провели фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України, щоб оцінити стан елементів медалей і написів. За результатами обстеження, було обґрунтовано необхідність їх демонтажу і реставрації.

“У процесі реновації музейного простору відбулося також переосмислення одного з головних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму”, – йдеться у заяві музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я припиняю свою діяльність на посту президента СРСР”: Горбачов заявив про відставку

В музеї пояснили, що термін “Місто-Герой” був затверджений президією Верховної Ради СРСР 8 травня 1965 року. Першими містами, яким присвоїли це звання, стали Ленінград (тепер Санкт-Петербург), Одеса, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москва та Брестська фортеця. Згодом це звання було надано також Керчі, Новоросійську, Мінську, Тулі, Мурманську та Смоленську.

Водночас, як зазначають у музеї, не було чітких критеріїв для комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання, і воно мало хаотичний характер, використовуючись для ідеологічних цілей, зокрема для популяризації міфу про “Велику Вітчизняну війну”.

22 грудня 1945 року після тортур у празькій в’язниці стратили генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая – “Перебийноса”. Він очолював Головний військовий штаб УПА.

Чоловік народився на Львівщині 1907 року. Навчався в Дрогобицькій гімназії, де керував осередком Пласту, а пізніше приєднався до Української військової організації. Під час навчання у Львівському університеті 1928-го його мобілізували до польської армії. Там приєднався до ОУН.