На Харківщині затримали банду підпалювачів автівок

На Харківщині затримали банду підпалювачів автівок

На Харківщині співробітники Нацполіціі затримали злочинне угруповання, учасники якого займалися залякуваннями людей і  знищенням їх майно. Щоб уникнути кримінального переслідування або покарання за скоєні злочини, вони залякували і знищували майно співробітників правоохоронних органів, бізнесменів і суддів.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіціі України.

Зловмисники направляли поліцейським і суддям повідомлення з погрозами розправи, а в якості попередження встромляли сокиру в машину або спалювали транспортний засіб правоохоронців. Така ж доля чекала і підприємців, які відмовлялися платити данину від доходів з бізнесу.

Оперативники Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ спільно з детективами слідчого управління поліції Харківської області викрили організовану групу.

До неї входили раніше судимі жителі Харківщини у віці від 36 до 47 років. Спільники виконували замовлення, отримуючи вказівки від осіб, які мають вплив в кримінальних колах, спрямовані на залякування працівників поліції, суду і комерції.

Серед постраждалих відзначені старший оперуповноважений поліції з особливо важливих справ Управління стратегічних розслідувань в Харківській області. Відомо, що змовники збиралися ліквідувати поліцейського, проте вирішили для початку залякати.

Серед ночі зловмисники навідалися в будинок, де проживав міліціонер, знайшли його припаркований автомобіль Skoda Octavia і встромили в дах автомобіля сокиру. Згодом на телефон поліцейського надіслали повідомлення з погрозами фізичної розправи.

Також зловмисники встигли пошкодити майно сім’ї підприємців, яка відмовилася віддавати частину прибутку від бізнесу місцевим злочинцям. Результат помсти – дві повністю спалені автівки – Land Cruiser 200 і Infiniti FX 37.

Суддя одного з судів Харкова теж постраждала через відмову від співпраці. Спочатку на вулиці жінці плеснули в обличчя «зеленкою», а після того, як вона не винесла потрібне кримінальників судове рішення, підпали її авто – MAZDA CX-7, повністю його знищивши.

За місцем проживання учасників угруповання провели 14 обшуків. 36-ти і 47-річному чоловікам оголошено про підозру за посягання на життя співробітника правоохоронних органів групою осіб (ч.1 ст. 14, ч.2 ст. 28 ст.348 КК України). Ще двом спільникам, 36-ти і 38-ми років, вручені підозри за псування майна групою осіб (ч.2 ст.28, ч.2 ст.194 КК України). Суд вже обрав трьом підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, двох з них – без права внесення застави.

Триває подальше слідство, спрямоване на встановлення замовників злочинів та інших учасників викритого угрупування для притягнення їх до кримінальної відповідальності.