На саміті НАТО підписали безпековий “Український компакт”: що це означає

Головна Сторінка » На саміті НАТО підписали безпековий “Український компакт”: що це означає

У Вашингтоні на саміті НАТО лідери України, США, ще 21 держави НАТО, а також ЄС та Японії підписали “Український компакт” (Ukraine Compact) багатосторонній документ, що містить зобов’язання щодо підтримки України.

Документ був підписаний державами, які уклали двосторонні безпекові угоди з Києвом, повідомляє “Європейська правда”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся із Байденом у Вашингтоні. Вже є перший результат

Таким чином держави-підписанти зобов’язуються виконувати свої зобов’язання за двосторонніми безпековими договорами, а саме:

Підтримувати нагальні потреби України у сфері оборони та безпеки, у тому числі шляхом продовження надання допомоги у сфері безпеки та навчання, сучасної військової техніки, а також оборонної промисловості;

Прискорити зусилля з розбудови майбутніх Збройних Сил України;

У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну після завершення нинішніх бойових дій, швидко і колективно зібратися на найвищому рівні для визначення відповідних наступних кроків на підтримку України, включаючи надання швидкої і сталої допомоги у сфері безпеки та накладення на Росію економічних та інших штрафів;

Договір є відкритим для приєднання інших держав. І буде діяти паралельно з просуванням України до вступу в ЄС і НАТО.

Президент України Володимир Зеленський подякував президенту США Джо Байдену за презентацію документа.

“Маємо 23 сильні угоди, і будуть іще угоди з іншими країнами. Український договір, який ми формуємо, виводить наші відносини на новий рівень. Це значне досягнення для України й усіх нас”, сказав Зеленський.

Він нагадав про те, що минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі була ухвалена декларація G7 щодо безпеки для України. “Ми не гаяли часу, і тепер у нас є надійна архітектура гарантій безпеки”, зазначив український президент.

Раніше Україна підписала 23 двосторонні безпекові угоди: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом і Румунією.