На скільки зростуть платіжки – економіст про підвищення тарифів на електроенергію

Головна Сторінка » На скільки зростуть платіжки – економіст про підвищення тарифів на електроенергію

Кабінет міністрів підвищив з 1 червня тариф на електроенергію для населення. Це призведе до зростання платіжок в середньому до 150 грн на місяць. Загальні збитки в результаті обстрілів є величезними необхідно їх покривати. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Ілля Несходовський, керівник аналітичного напрямку мережі “АНТС”, економіст.

“Зростання тарифу призведе до зростання платіжок в середньому до 150 гривень на місяць. Говорити, що це радикальне погіршення фінансового стану українців це маніпуляція. Середня собівартість виробництва електроенергії в Україні складає 4,5 гривні. Ринкова собівартість, яка сформувалася в результаті того, що на сьогоднішній день торгують з бізнесом електрогенеруючими компаніями відповідно ціна складає 6 гривень. Як результат, сума, щоб продавати населенню по такому тарифу, означає певне субсидування, яке покриває тарифи за рахунок дорожчого продажу для бізнесу”, сказав Несходовський.

Другий момент загальні збитки в результаті обстрілів є величезними, додав економіст.

“Необхідно вкладати гроші у відновлення. Собівартість відновлювальних робіт потім закладатиметься в тариф. Часто згадують, що електроенергія продається від атомних електростанцій. Але не треба забувати, що одна з найбільших з них Запорізька окупована і не працює. Це означає, що вони не генерують електроенергію безпосередньо для українців. Всі ці обставини призводять до обґрунтованості цього рішення”, уточнив Несходовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хто відчує підвищення тарифів з 1 червня” експерт розкрив подробиці рішення Кабміну

Все це мав би комунікувати уряд, наголосив економіст.

“Він повинен був не на емоціях, а абсолютно спокійно пояснити, яка зараз ситуація в енергетиці, розписати собівартість по різних джерелам виробництва електроенергії. Провести інформаційну кампанію. Коли вся ця інформація буде у споживачів, тоді і приймати рішення. Звичайно, також є викликом те, що значна частина населення взагалі немає відповідного заробітку. Повинна працювати система субсидування. Вона зараз фактично урядом зруйнована. Зміни від уряду значно погіршили умови отримання субсидій. Тому люди, які мали розраховувати на субсидії, можуть їх просто не отримати. Тому це також є викликом. Уряд має переглянути цю систему і забезпечити справедливість”, пояснив Несходовський.

Кабінет міністрів на своєму засіданні підвищив з 1 червня тариф на електроенергію для населення. Тариф буде підвищено майже вдвічі, до рівня 2,64 грн за кВт-год. Наразі для індивідуальних побутових споживачів тариф становить 1,44 грн за кВт-год при споживанні до 250 кВт та 1,68 грн якщо понад 250 кВт-год на місяць.

Субсидії планують збільшити. Збережеться і нічний тариф, що становить 50% загального. Положення про покладення спецобов’язків щодо забезпечення доступної електроенергії для населення не змінилося. Компенсувати різницю у тарифі для населення будуть Енергоатом і Укргідроенерго за чинним механізмом.