На сторожі імунітету

Головна Сторінка » На сторожі імунітету

З приходом осені ми відчуваємо різке послаблення імунітету, занепад сил, апатію та втому. Міжсезоння складний період для нашого організму. Доводиться перебудовуватися і звикати до нових погодних умов і сонячної активності.

Тож як адаптуватися та максимально покращити свій стан, самопочуття восени?

Збалансоване харчування

Одним з ефективних способів зміцнити імунітет є правильне харчування, оскільки воно безпосередньо впливає на здатність організму боротися з хвороботворними мікроорганізмами. Саме тому настільки важливо дотримуватися моделі збалансованого харчування.

Варто зауважити, що для нас важливі або навіть потрібні практично всі продукти. Головне це дотримання балансу білків, жирів і вуглеводів. А саме: 30% білків, 30% жирів, 40% вуглеводів + щонайменше 25 грамів клітковини, вітаміни, мінерали і так звані мінорні харчові речовини (флавоноїди, органічні кислоти, фітонциди, алкалоїди тощо).

Більшість поживних речовин можна знайти у звичайних продуктах харчування. Так, вживайте вуглеводи, у складі яких містяться вітаміни, мінерали, клітковина, антиоксиданти і фітонутрієнти. Це можуть бути свіжі або заморожені овочі, фрукти і злаки, такі як коричневий рис, цільнозернові макарони, цільнозерновий хліб, кукурудзяні коржики тощо.

Насичених жирів у нашому раціоні зазвичай досить багато. Наприклад, жир з м’яса, яєць, птиці та молочних продуктів. Але дуже важливо систематично додавати в раціон жирну рибу холодних морів (джерело Омега-3), водорості, а з рослинних олій спробувати лляну або додавати насіння льону в їжу. І навіть холестерин необхідний для синтезу статевих гормонів.

Окремо варто відзначити споживання білків. Вони є найважливішим будівельним матеріалом для нашого організму. При цьому, вони не накопичуються в організмі і не утворюються з інших харчових речовин. Отже, в раціоні має бути тваринний білок (сир, яйця, консервований тунець, лосось, морепродукти, м’ясо птиці тощо) і рослинний білок (боби, горох, сочевиця, тофу тощо).

Якщо вам складно вивчати склад продуктів, вираховувати пропорції, то зверніть увагу на функціональні продукти харчування, що містять всі необхідні елементи, не вимагають багато часу на приготування та неймовірно смачні. Наприклад, протеїновий коктейль Формула 1* від Herbalife. Крім 18 грам рослинного протеїну, який легко засвоюється, в одній порції коктейлю міститься комплекс з 23 найважливіших вітамінів і мінералів. Фактично, коктейль це і є збалансований прийом їжі в одній склянці.

Режим без компромісів!

Доведено, що недосип різко знижує опірність імунної системи. Намагайтеся лягати спати і вставати в один і той же час, навіть у вихідні дні. Це допомагає вибудувати комфортний режим для того, щоб висипатися кожен день, а не компенсувати нестачу сну тоді, коли вийде. Також важливою умовою збереження гарного самопочуття є фізична активність: прогулянки на свіжому повітрі чи заняття фізкультурою в добре провітрюваному приміщенні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися осінньої сонливості поради сомнолога

Мікроелементи та імунітет

Імунітет складна система і на її функціонування впливає маса факторів. Тому, якщо вона злагоджено працює, тобто ви добре себе почуваєте, то ще більше підвищити її активність неможливо. Але при дефіциті ряду мікроелементів і вітамінів імунітет працює слабше. В першу чергу, це стосується вітамінів D, С, цинку і селену.

Тому радимо додати до раціону сучасний засіб для підтримки захисних сил організму Ім’юн бустер* від Herbalife. Всього один прийом на день допоможе забезпечити оптимальне відновлення життєвих сил для протистояння різним міжсезонним захворюванням. Адже складовими компонентами натуральної харчової добавки є:

унікальна добавка EpiCor, яка сприяє посиленню імунітету і оптимізації роботи імунної системи організму;

мінерали Цинку;

мінерали Селену;

вітамін С;

вітамін D;

натуральний сік бузини.

*Дієтична добавка. Не є лікарським засобом

Понад 1,5 року в Україні триває повномасштабна війна з Росією. За цей час вона суттєво вплинула на благополуччя українців. Багато людей виїхали за кордон, інші втратили роботу, у третіх впали заробітки. Водночас, у всіх без винятку, збільшилися витрати адже подорожчали енергоресурси, комунальні послуги, продукти, одяг тощо. При цьому, майже всі донатять на ЗСУ, бо це є одним з важливих факторів нашої перемоги.

Так, нині, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 90% українцям не вистачає доходів або вони хотіли б їх збільшити. Однак, у воєнний час це непросто. Проте, варіанти є.