На Тернопільщині зі Свято-Миколаївського собору примусово виселили московських попів

Головна Сторінка » На Тернопільщині зі Свято-Миколаївського собору примусово виселили московських попів

На Тернопільщині з Свято-Миколаївського собору у Кременці виконавча служба спільно з поліцією примусово виселили представників московського патріархату.

Пам’ятку повернули у державну власність. Про це повідомив керівник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко в Facebook.

“Від самого ранку працівники поліції та інших правоохоронних органів працювали у Кременці, забезпечуючи виконання судового рішення щодо повернення Свято-Миколаївського собору в державну власність”, – повідомив він.

Зазначається, що виселення пройшло без застосування фізичної сили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ прийшла з обшуком до московських попів

Зюбаненко розповів, що після розірвання у лютому 2023 року угоди про безоплатне користування храмом, представники російської церкви відмовилися покидати приміщення, не допомогли і рішення суду.

“Священнослужителі московської церкви кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам’ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику”, – наголосив керівник полиції.

Крім цього, на території собору, знаходилося регентське училище.

“Сьогодні студентів та викладачів перевезли у заздалегідь підготовлені приміщення, де вони зможуть продовжити навчання”, – додав Зюбаненко.

Служба безпеки України офіційно повідомила, що проводить слідчі дії у Почаївській Успенській лаврі УПЦ Московського патріархату.

Обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва лаври до розпалювання національної ворожнечі і ненависті. Про це повідомив сайт спецслужби.

За даними слідства, представники лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв.

Також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ МП.