На українських дорогах побільшало п’яних водіїв

Безпрецедентну кількість аварій через керування транспортом у нетверезому стані фіксують в Україні.

Минулого року був антирекорд – зафіксували 151 тис. матеріалів за фактами керування автомобілями п’яними. Про це сказав перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua

“Уже за чотири місяці цього року маємо знову безпрецедентну статистику – вже зафіксували майже 50 тисяч випадків керування автомобілем у стані сп’яніння. Це одне з найсерйозніших порушень адмінкодексу. Відповідальність серйозна. Суди ухвалюють рішення і щодо позбавлення права водіння, і щодо стягнення високих штрафів”, – наголосив він.

2024 року правоохоронці зафіксували більше випадків керування автомобілем у нетверезому стані, ніж було за цей самий період минулого року.

“Насправді є кілька аспектів, які можуть впливати на це. І обстановка загалом у країні, і певні особисті моменти. Також необхідно говорити про те, що посилився контроль з боку поліції за цим видом правопорушення”, – сказав Білошицький.

Зараз розглядають питання законодавчого врегулювання роботи так званих “пунктів тверезості”, тобто зупинення автомобіля для перевірки водія на сп’яніння.

У 2023 році в Україні кількість ДТП зросла на чверть, порівняно з 2022 роком.

Смертність внаслідок таких автопригод підвищилася на 9%. Статистику ДТП в Україні опублікувала Патрульна поліція.

Причиною понад 50% усіх смертельних аварій правоохоронці називають перевищення швидкості.