На Заході сказали, на скільки Україні ще вистачить власних боєприпасів

Головна Сторінка » На Заході сказали, на скільки Україні ще вистачить власних боєприпасів

В Україні власні запаси боєприпасів можуть закінчитися до червня, а можливо, і раніше.

Тим часом Німеччина шукає у всьому світі боєприпаси для української армії, адже “час працює проти європейських союзників України”. Про це пише Spiegel з посиланням на дані західних спецслужб.

За даними видання, представники Німеччини нібито ведуть таємні переговори з Індією щодо закупівлі артилерійських снарядів для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шольц вкотре виступив проти постачання Україні ракет Taurus

В Індії зберігаються кілька сотень тисяч боєприпасів, однак Берлін тримає перемовини у таємниці, і веде їх через посередників. Все – через позицію Індії, яка бажає зберегти дружні стосунки з Росією.

Журналісти зазначають, що подібні угоди щодо боєприпасів для України можливі і з країнами арабського світу. Деякі з них мають великі запаси.

На думку експертів, з якими розмовляли журналісти, на Балканах і в Африці також є держави, які мають запаси снарядів або можуть виробляти боєприпаси, необхідні Україні.

Україна отримала від Європейського Союзу близько 30% від обіцяного мільйона снарядів.

Це не 50%, про що раніше заявляв представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

Раніше Боррель заявляв, що до березня ЄС передасть Україні 524 000 снарядів. Це 52% від поставленої цілі.