НАБУ з’ясувало, як крадуть зерно з Держрезерву

НАБУ з’ясувало, як крадуть зерно з Держрезерву

Національне антикорупційне бюро викрило схему розкрадання зерна на одному з підприємств Держрезерву.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, крадіжку зерна виявили на держпідприємстві “Хлібна база №76”, яке перебуває в управлінні Держрезерву. Слідство встановило, що керівник ДП уклав угоду із керівником приватного підприємства (між іншим, своїм родичем) договір на зберігання зерна. Восени 2020 року ТОВ нібито завезло своє зерно на зберігання (насправді лише на папері), а з травня 2021 почало вивозити вже державні запаси під виглядом свого. Всього з Держрезерву таким чином планувалось викрасти 1,56 тис. зерна вартістю 12 млн грн. Директор ДП “Хлібна база №76”, щоб нестача дуже не кидалася ввічі, близько 700 тон планував списати як відходи.

Крім керівників ДП і ТОВ, у схеми був організатор, який впливав на призначення потрібного керівництва держпідприємства. У вівторок, 27 липня, цим трьом особам повідомили про підозру в незаконному заволодінні 1,56 тис. тон зерна.

Зокрема, підозру отримали:

  • в.о. генерального директора ДП “Хлібна база № 76” (перебуває в управлінні Держрезерву);
  • директор ТОВ, який є близьким родичем в.о. директора ДП;
  • фізична особа – організатор схеми.

Всім задіяним особам інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.