Національний художній музей у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва.
На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва, повідомляє пресслужба музею у Facebook.
“Сучасна цифрова доба відкриває нові можливості. Музей не стоїть осторонь, а готовий експериментувати. Це можливість стати меценатом музею, адже з кожного придбаного NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену, що стане вагомою підтримкою майбутніх проєктів”, – йдеться у дописі.
NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і матиме п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готові платити за мистецтво – запустили додаток для продажу картин
NFT або невзаємозамінний токен це одиниця даних у цифровій книзі, що називається блокчейном, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент. Кожен із них не взаємозамінний.
Американка 21-річна Зої Рот, також відома як “дівчинка-катастрофа”, за $430 тис. продала своє найпопулярніше дитяче фото. Світлину, що 2005 року стала мемом, як невзаємозамінний токен виставили на аукціоні. Це унікальний актив, дані про який зберігаються на блокчейні Ethereum.