fbpx

“Надзвичайно важливий прояв підтримки”: Зеленський привітав Байдена у Києві

Президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив візит президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена до України.

Фото із Байденом Зеленський опублікував у Telegram.

“Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців”, зазначив Зеленський.

У заяві Білого Дому підтвердили візит Байдена до Києва. А також обіцяють постачання нових озброєнь та анонсують санкції, які будуть запроваджені цього тижня.

Разом з президентом до Києва прибув його радник з нацбезпеки Джейк Салліван, повідомив керівник Офіса президента Андрій Єрмак.

“Дуже радий конструктивній співпраці з Джейком, яка завжди дає потужний результат. Повірте, візит Джо Байдена – стратегічний. Вирішуються чимало питань і будуть пришвидшені ті, які підвисли”, написав Єрмак у Telegram.

За інформацією Reuters, Зеленський і Байден обговорили постачання зброї великої дальності, яку можуть передати Україні.

Президент України зустрів Джо Байдена на ґанку Маріїнського палацу в Києві. Після представлення членів української та американської делегацій президенти України та США поспілкувалися у форматі віч-на-віч. Подробиці зустрічі повідомляє пресслужба президента.

Володимир Зеленський зазначив, що говоритиме з президентом США про ситуацію на фронті, а також про український народ, який переживає сьогодні надзвичайно важкі часи.

“Що ми маємо зробити, щоб зупинити війну, щоб мати успіх у цій війні, зробити Україну ще сильнішою, та як перемогти цього року”, розповів Зеленський.

Джозеф Байден відзначив важливість своєї присутності сьогодні в Україні, яка демонструє підтримку з боку США незалежності, суверенітету й територіальної цілісності Української держави.

“Я думаю, що було б критично важливим не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну в її війні проти жорстокої агресії”, зазначив Байден.

Президент США зауважив, що радий знову відвідати Київ.

“Багато що змінилося з часу останньої поїздки. Сталися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе будь-коли у своєму захисті. І вони допомогли нам осягнути значення демократії”, наголосив Байден.

Він розповів про намір обговорити, як Сполучені Штати та союзники можуть найефективніше допомогти Україні в боротьбі за свободу та незалежність.

Ще вранці 20 лютого припускали, що до Києва може прибути президент США Джо Байден. У столиці частково перекрили центральні вулиці міста, поблизу посольства Сполучених Штатів Америки та дороги від посольства в бік центрального залізничного вокзалу.

Очевидці публікували відео, як цим маршрутом проїхав кортеж, основу якого складали американські позашляховики.

Близько полудня у мережі поширили фото та відео Байдена на Михайлівській площі.

Generated by Feedzy