Ціни на нафту знижуються вже другий день поспіль, оскільки інвестори очікують, що країни ОПЕК і їхні союзники можуть ухвалити рішення про збільшення видобутку на найближчій зустрічі.
Про це повідомляє Reuters.
Так, ф’ючерси на нафту Brent подешевшали на 24 центи (0,4%) – до $64,50 за барель, а нафта WTI втратила 29 центів (0,5%) і торгується по $61,24 за барель.
“Ціни трохи знизилися, оскільки ринок враховує можливість зростання поставок з боку ОПЕК”, – пояснив аналітик банку ANZ Деніел Гайнс.
Фінальне рішення щодо обсягів видобутку на липень мають ухвалити 28 травня під час онлайн-зустрічі міністрів ОПЕК+. За інформацією джерел Reuters, обговорюється підвищення видобутку на 411 тис. барелів на добу.
Прем’єр-міністр РФ Олександр Новак заявив, що офіційних дискусій щодо збільшення видобутку поки не було. Водночас вісім країн ОПЕК+, які раніше добровільно скорочували обсяги, планують зустрітися 31 травня – на день раніше, ніж заплановано.
На червень країни ОПЕК+ уже погодили друге поспіль пришвидшення зростання видобутку.
Рішення президента США Дональда Трампа відтермінувати торгові переговори з Євросоюзом до 9 липня дещо заспокоїло ринок, оскільки зменшило ризик введення нових мит, які могли б вплинути на попит на нафту.
Тим часом Іран оголосив нову офіційну ціну на свою легку нафту для азійського ринку – то вона буде на $1,80 вищою за середній індекс цін Oman/Dubai на червень, тоді як у травні ця надбавка становила $1,65.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що країна зможе вистояти навіть у разі провалу ядерних переговорів зі США. У такому випадку санкції збережуться, що обмежить експорт іранської нафти і підтримає світові ціни.
У п’ятницю європейські біржі різко просіли після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив новими митами на товари з Євросоюзу та Apple.
Індекс європейських акцій STOXX 600 впав на 1,9%, а індекс єврозони – на 2,2%. Волатильність на ринку зросла до максимуму за понад чотири тижні.
Попри падіння, STOXX 600 усе ще демонструє зростання на 26,7% від мінімуму у квітні, коли США уклали торгові угоди з Великою Британією та тимчасово пом’якшили суперечку з Китаєм.