Найбільше любила перли: кому дістанеться скарбниця прикрас Єлизавети II

Найбільше любила перли: кому дістанеться скарбниця прикрас Єлизавети II

Заповіт покійної королеви Єлизавети II залишиться конфіденційним упродовж 90 років. Тож точні плани щодо речей монархині та їхня кількість будуть невідомими.

Однак деякі предмети одягу, можливо, вже знайшли нових власниць, пише ТСН.

В особистій колекції монархині було близько 300 різноманітних прикрас. Королева мала 98 брошей, 46 намист, 37 браслетів, 34 пари сережок, 15 каблучок, 14 годинників і п’ять підвісок.

Королівська експертка Кеті Ніколл повідомила, що королева-консорт Камілла отримає право першого голосу щодо прикрас її Величності.

“У всьому цьому є ієрархія. Королева-консорт дійсно отримує право першого вибору прикрас королеви. І після цього йде принцеса Уельська, Кетрін”, зауважила Ніколл.

Хто вже носить прикраси Єлизавети II

На похороні монархині принцеса Уельська з’явилася в перлинному кольє і в браслеті її Величності. Найбільше королева Єлизавета II любила носити перли. Їх часто вважали “жалобною прикрасою” ще з часів її прабабусі королеви Вікторії. Вона не хотіла носити нічого кольорового після смерті чоловіка Альберта.

Коштовності корони, з яких 142 предмети й понад 23 тис. дорогоцінного каміння, зберігаються в лондонському Тауері і тепер передані королю Карлу III, як наступному монарху. Передбачається, що інші прикраси з особистої колекції королеви передадуть в оренду королівській родині.

З книжки особистої стилістки королеви Анджели Келлі відомо, що Єлизавета II була ощадлива.

“Її Величність завжди ощадлива і любить, щоб її одяг був максимально пристосований і перероблений… Після двох або трьох виходів у світ, коли одяг стане знайомим для публіки, ми або шукали способи переробити вбрання, або ж цей аутфіт одягався на приватні заходи в Балморалі або Сандрінгемі”, писала авторка.

Отже, що буде з одягом достеменно невідомо. Можливо, частину його виставлять на виставці, як це бувало з вбранням, яке монархиня одягала на свої ювілеї.

8 вересня королева Великої Британії Єлизавета II мирно померла у замку Балморал серед своїх близьких. Після цього тіло монархині помістили у спеціальну труну і на катафалку привезли до столиці Шотландії, а потім літаком переправили до Лондона.

Протягом усієї останньої подорожі покійну королеву супроводжувала корона Британської імперії, яка лежала зверху на її труні.

19 вересня Єлизавету II, яка правила країною найдовше (70 років), провели в останню путь. Відбулася церемонія похорону королеви у Вестмінстерському абатстві та урочиста служба у каплиці Святого Георгія у Віндзорі.

Наступним королем став син монархині. Його іменуватимуть Карлом ІІІ.