Найбільший банк України продадуть через Лондонську біржу

Найбільший банк України продадуть через Лондонську біржу

В Україні державні банки “Приват”, “Ощад”, “Укргаз” і “Укрексім” незабаром будуть частково або повністю приватизовані. Глава НБУ Кирило Шевченко провів зустріч з представниками Лондонської фондової біржі, на якій домовився рухатися в бік виходу фінустанов на IPO (перший публічний продаж акцій). Це один з інструментів приватизації.

Про це Шевченко написав на своїй сторінці в Facebook.

“Ми домовилися з представниками Лондонської фондової біржі провести спільні заходи з метою подальшого виходу банків на IPO, який є одним з інструментів їх приватизації”, – написав він.

Зараз в Україні чотири державні банки, які також є найбільшими в країні банківськими установами. Зменшення частки держави в банківському секторі до 25% до 2025 року є стратегічною спільною метою НБУ і уряду.

“Безсумнівно, це допоможе українській банківській системі стати більш незалежною і сприятиме роботі на конкурентних умовах. Хочу зазначити, що першим кроком нашої програми приватизації було зменшення NPL в банках з 48,47% (на 1 липня 2020) до 37,85% (на 1 червня 2021)”, – додав Шевченко.