Найтриваліше повне сонячне затемнення століття: коли дивитись унікальне явище космосу

Головна Сторінка » Найтриваліше повне сонячне затемнення століття: коли дивитись унікальне явище космосу

2 серпня 2027 року астрономи та любителі неба стануть свідками унікального явища – найтривалішого повного сонячного затемнення 21 століття.

Це рідкісне космічне явище триватиме 6 хвилин і 23 секунди.

“Це явище охопить шляхом довжиною 15,227 км, проходячи через кілька країн і континентів, включно з Іспанією, Північною Африкою та Аравійським півостровом, пише Forbes.

Затемнення розпочнеться в Атлантичному океані, перетне Гібралтарську протоку, а потім пройде через південну частину Іспанії, Гібралтар, Марокко, Алжир, Туніс, Лівію, і Єгипет. Найбільша тривалість затемнення буде спостерігатися в Єгипті, де Сонце зникне з неба на максимальний час у найвищій точці небосхилу.

Подія завершиться на території Саудівської Аравії, Ємену та, нарешті, у Сомалі, перед тим як зникне в Індійському океані біля островів Чагос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітна буря спровокувала появу полярного сяйва: неймовірні фото та відео космічного явища

Загальна очікувана ясність погоди уздовж маршруту робить це затемнення ідеальним для спостережень і вчених досліджень, а також надає унікальну можливість мільйонам людей стати свідками цієї рідкісної та захопливої астрономічної події.

Попереднє повне сонячне затемнення у 2024 році тривало 4 хвилини та 28 секунд.

Що таке сонячне затемнення

Сонячне затемнення – це астрономічне явище, коли Місяць перекриває Сонце, відкидаючи тінь на Землю. Сонячне затемнення може бути:

Повне – Місяць повністю закриває Сонце, на Землі темно, видно корону Сонця.

Часткове – Місяць перекриває тільки частину Сонця.

Кільцеподібне – Місяць не закриває Сонце повністю, утворюється яскраве кільце.

Такі явища відбуваються кілька разів на рік, але повне затемнення – рідше. Це важливий момент для астрономічних спостережень.

2 жовтня, жителі Землі стали свідками рідкісного космічного явища – кільцеподібного сонячного затемнення, відомого як Око Саурона.

Спостерігали його мешканці Південної Америки. У Європі та в Україні його видно не було.