Осіб із ВІЛ та туберкульозом можуть мобілізувати, але є певні нюанси – Міноборони

Головна Сторінка » Осіб із ВІЛ та туберкульозом можуть мобілізувати, але є певні нюанси – Міноборони

Чоловіків, які мають вірус імунодефіциту людини або туберкульоз, можуть мобілізувати на службу у війську.

Проте кожен випадок фахівці мають оцінювати окремо, беручи до уваги стан здоров’я військовозобов’язаного та специфіку захворювання. Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, пише Gazeta.ua.

“Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, що визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо залежно від стану здоров’я та специфіки захворювань”, – зазначив він.

Лазуткін зауважив, що придатність до служби чоловіків, які мають ВІЛ чи туберкульоз, визначається за тим, як захворювання впливає на здатність виконувати військові завдання.

Це означає, що люди із безсимптомним перебігом ВІЛ-інфекції або стабільною хворобою можуть бути визнаними придатними до військової служби та виконання бойових завдань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні перевірять заклади, які проводять ВЛК

Однак і в цього правила є винятки – люди на стадії імунної субкомпенсації при ВІЛ придатні до служби лише в тилових частинах, де немає потреби виконувати бойові завдання.

За його словами, чоловіки, які мають імунну декомпенсацію, не придатні до військової служби і мають бути виключеними з військового обліку, каже речник Міноборони.

Речник пояснив, що для осіб із туберкульозом також передбачені чіткі критерії й департамент охорони здоров’я їх прописував дуже ретельно.

“Активний туберкульоз принаймні легень з виділеннями мікобактерій або наявністю розпаду легеневої тканини автоматично робить людину непридатною до військової служби. Такі особи підлягають виключенню з військового обліку, оскільки активна форма туберкульозу не дозволяє виконувати військові обов’язки”, – наголосив Лазуткін.

Нові правила переведення військовослужбовців між підрозділами значно пришвидшують процес розгляду рапорту. Такий рапорт можна подати у цифровому форматі.

Катерина Чорногоренко розповіла, кого з військовослужбовців наразі можна перевести з одного підрозділу в інший у цифровому форматі.

“Це військовослужбовці, які переводяться з тилових частин у бойові. Далі з бойових частин до бойових. Та з бойових до тилових, якщо є висновок ВЛК, якщо особа не займає у своєму підрозділі посаду, яка відповідає висновку ВЛК”, сказал вона.