Настав час реформувати Радбез – генсек ООН

Настав час реформувати Радбез – генсек ООН

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив про необхідність реформувати Раду безпеки ООН.

Про це посадовець заявив на Генеральній Асамблеї ООН, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

“Світ змінився, а наші інститути ні. Ми не можемо ефективно розв’язувати проблеми теперішнього часу, якщо інститути не відображають світу таким, яким він є. Замість вирішення проблем вони можуть стати частиною проблем. Настав час змінити багатосторонні структури, ґрунтуючись на економічних і політичних реаліях XXI століття”, заявив Гутерреш.

“Альтернатива реформам подальша роздробленість. Або реформи, або розлад”, сказав генсек ООН.

“Багатополярний світ потребує сильних багатосторонніх інститутів. Водночас глобальне керівництво ніби застигло в часі. Погляньте на РБ ООН і Бреттон-Вудську систему, вони відображають політичні та економічні реалії 1945 року”, заявив Гутерреш.

До Ради Безпеки ООН входять п’ять постійних членів Сполучені Штати Америки, Китай, Франція, Велика Британія і Російська Федерація. Також 10 непостійних.

РФ ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН. Росію потрібно вигнати з цього органу, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Торік Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про виплату репарацій Російською Федерацією Україні.

У лютому Генасамблея закликала РФ зупинити бойові дії і вивести війська з України. Підтримали українську формулу миру. За резолюцію проголосувала 141 країна.