НАТО попереджає про нетрадиційні атаки РФ зі “значними” втратами

НАТО попереджає про нетрадиційні атаки РФ зі “значними” втратами

Країни НАТО стикаються з реальною загрозою нетрадиційних атак з боку Росії.

Гібридні дії, такі як саботаж чи підпали, можуть спричинити “значні” втрати. Про це заявив представник НАТО Джеймс Аппатурая, який займається оновленням стратегії НАТО з відстеження та стримування гібридної війни, в інтерв’ю Sky News.

“Ми перебуваємо в ситуації, схожій на киплячу жабу”, – наголосив він.

Також додав, що гібридні атаки Росії досягають масштабів, які були б неприйнятними ще п’ять років тому.

Аппаратуя зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну збільшилася кількість “кінетичних” дій з боку РФ. Серед них перерізання життєво важливих підводних кабелів, диверсії, закладення запалювальних пристроїв у вантажі літаків. За фіксовано до сотні подібних випадків, багато актів зірвали.

За його словами, збільшення кількості гібридних нападів є відповіддю Кремля на військову підтримку України західними партнерами.

“Ця частина правда. Тому їм не подобається те, що ми робимо, але вони також бачать у нас ворога. І це стає гіршим”, – зауважив він.

Високопоставлений чиновник НАТО відповів на питання, чи може гібридна атака Росії перейти межу і спровокувати НАТО застосувати свою колективну відповідь за статтею 5.

Аппатурая занепокоєний, що одна з атак “вийде за рамки і стане масштабною”.

“Тож існує реальна перспектива, що одна з цих атак спричинить значну кількість жертв або дуже значні економічні збитки”, – підсумував він.

Росія відпрацьовувала напад на Фінляндію та країни Балтії, зокрема Естонію, а також Норвегію. Під час відпрацювання нападу росіяни особливу увагу приділили координації різних підрозділів, зокрема ракетних, морських, повітряних та сухопутних сил.

У 2017 році на навчаннях “Захід” Росія відпрацьовувала атаку на Норвегію, Фінляндію та країни Балтії. Росіяни не відмовилися від свого плану нападу, але хочуть його реалізувати після війни в Україні.

Росія прагне створити єдину буферну зону в Європі, від Арктичного регіону через Балтійське та Чорне моря до Середземного моря.