fbpx

Навіщо Росія випускає по Україні ракети з імітатором ядерної частини ‒ у ЗСУ пояснили

Головна Сторінка » Навіщо Росія випускає по Україні ракети з імітатором ядерної частини ‒ у ЗСУ пояснили

Російські загарбники дедалі частіше використовують для ударів по Україні ракети Х-55 з імітатором ядерної бойової частини.

Роблять це для того, щоб виснажувати українські засоби протиповітряної оборони. Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Києвом збили ракету з імітатором ядерної бойової частини

Він нагадав, що Х-55 ‒ це ракета з ядерною боєголовкою. Але росіяни виймають бойову ядерну частину або не ставлять її. Натомість прикріплюють імітатор, щоб була відповідність за вагою, але це не впливало на аеродинамічні якості ракети.

“Її використовують, щоб розосередити нашу ППО, вона може використовуватись і як хибна ціль. Допустимо, що ракети летять у купі ‒ п’ять штук. Із них можуть бути дві Х-55 і три Х-101. Для того, щоб виснажувати, розосереджувати, щоб ми витрачали на них ракети”, ‒ розповів Ігнат.

Водночас за його словами, у країни-агресора стає дедалі менше ракет.

Ракети Х-55 призначені для завдання ядерних ударів. У них замість штатної спеціальної бойової частини встановлений імітатор. Х-55 здійснює політ на дозвукових швидкостях на гранично малих висотах з огинанням рельєфу місцевості.

Основні характеристики ракети:

маса бойової частини 410 кг;
дальність польоту 2,5 тис. км;
швидкість до 830 км/год;
стартова маса 1195 кг;
точність до 100 м.

Поліція показала крилату ракету Х-55, якою Росія 26 січня намагалась атакувати Київську область. Уламки збитої ракети дістали з озера в одному з районів Київщини.

26 січня Росія завдала масованого ракетного удару. Вибухи лунали в низці областей і Києві. На 15:00 було відомо про загибель 11 людей, стільки ж поранених, за даним ДСНС.

Противник здійснив 55 пусків ракет повітряного й морського базування. ППО знищила 47 ракет, 20 з них в районі столиці, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Generated by Feedzy