Навіть ОБСЄ визнає провал ідеї Зеленського про розведення військ

Навіть ОБСЄ визнає провал ідеї Зеленського про розведення військ

Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні Гайді Ґрау заявила, що “доводиться констатувати, що ситуація з безпекою в останні місяці продовжує погіршуватися: зона навколо ділянки розведення сил і засобів поблизу Золотого перетворюється в гарячу точку”.

Заява зроблена рівно через рік після того, як в ході візиту Президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Соммаруги на Донбас, Зеленський дуже хвалився результатами цього “розведення”.

Нагадаємо, що “розведення військ” (а, насправді, одностороннє відведення українських військ з вигідних укріплених позицій) було ініціативою Зеленського з “встановлення миру” на Донбасі. Розведення відбулося біля Петрівського, Богданівки, Золотого. 29-31 жовтня 2019 року українські військові вийшли з Золотого. 9 листопада 2019 року ЗСУ покинули свої позиції і відійшли від Петрівського та Богданівки.

Золоте стало особливо відоме після вікопомної зустрічі 25 жовтня президента Зеленського з добровольцями, які намагалися блокувати відведення військ. Саме на блокпосту “Золоте-4”, Зеленський сказав фразу, яка стала мемом: “Послухай, я президент цієї країни, мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь, я тобі прийшов і сказав: зброю прибери. Ти мені не переводь на акції. Я хотів побачити в очах розуміння, а побачив хлопця, який вирішив, що перед ним якийсь лопух стоїть…”.

Після того, як українські бійці залишили вигідні позиції біля Золотого, російські найманці використали цю ситуацію. І саме ця територія в районі «розведення» сьогодні піддається шаленим обстрілам, там Україна втратила багатьох воїнів.

Характерно, що досі Зеленський не визнав своєї помилки щодо “штурмування” процесу “розведення військ”, відводячи українські війська з вигідних укріплених позицій у 2019 році. Між тим, заява ОБСЄ чітко свідчить – жодного позитивного ефекту таке відведення не дало. Відведення військ лише спровокувало російських найманців до активності. Як і не визнав того, що свою обіцянку припинити війну через рік після Паризької зустрічі у грудні 2019 року, він не виконав.