fbpx

НАЗК виявило ознаки злочину стосовно заступника голови СБУ

НАЗК виявило ознаки злочину стосовно заступника голови СБУ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) скерувало до Національного антикорупційного бюро обґрунтований висновок про виявлення ознак недостовірного декларування заступником голови Служби безпеки України Володимиром Горбенком.

“Національним агентством з питань запобігання корупції було складено обґрунтований висновок стосовно заступника голови СБУ і скеровано його до Національного антикорупційного бюро, оскільки було виявлено ознаки правопорушення, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу”, – зазначили в НАЗК.

Раніше НАЗК знайшло порушення в декларації Горбенка за 2020 рік. За даними органу, декларант не зазначив у декларації інформацію про вартість двох земельних ділянок та двох будинків, які належать йому та його дружині.

Також агентство встановило, що в 2011 році мати Горбенка подарувала йому земельну ділянку у селі Погреби Броварського району Київської області. А в 2014 році у цьому ж населеному пункті був побудований будинок площею 392 кв. м. Крім того, в 2011 році дружина Володимира Горбенка придбала земельну ділянку у Києві площею 638 кв. м.

В НАЗК підрахували, що загальна вартість цієї нерухомості становить 898 тис грн.

Окрім цього, в 2020 році дружина декларанта стала власницею двоповерхового садового будинку у Києві площею 298 кв. м. До того ж, декларант не записав вартість свого автомобіля Dodge Ram 1500, який був придбаний у 2017 році, а НАЗК виявило, що на момент придбання авто коштувало 793 тис. грн.

В НАЗК вказали, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 1 млн 692 тис. грн.