Не думаю, що з’явиться можливість покарати Порошенка, – Чумак про розслідування “Іловайська”

Не думаю, що з’явиться можливість покарати Порошенка, – Чумак про розслідування “Іловайська”

Всі рішення під час бойових дій за Іловайськ приймалися на рівні генерального штабу, командирів бригад. Відтак за будь-які помилки відповідати мають вони, а не Петро Порошенко.

Попри те, що, згідно з Конституцією, він у 2014 році був Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив колишній заступник генерального прокурора Руслана Рябошапки Віктор Чумак.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова пообіцяла розсекретити матеріали проваджень щодо Іловайської трагедії. І підкреслила, що українці повинні знати правду. Втім, ексзаступник Рябошапки вважає, що розслідування не стосується п’ятого президента.

Не думаю, що з’явиться якась можливість покарати безпосередньо Порошенка,
– відзначив він.

І наголосив, що категорично проти того, щоб за помилки, які не є державною зрадою чи прямим боягузтвом, притягували військовослужбовців до кримінальної відповідальності. Адже люди перестануть приймати складні рішення, бо боятимуться. Адже за помилки під час бойових дій їх потім зможуть притягнути до кримінальної відповідальності.

На думку Чумака, до розслідування Іловайська не може бути застосована категорія справ щодо недбалого ставлення до служби. Адже це відбувалося під час бойових дій. І командири приймали рішення, виходячи з тієї ситуації, яка там були.

Він розповів, що знайомий з цією справою, яка переважно розслідувалася на 90% як щодо російської агресії стосовно України. Саме стосовно тих російських сил, які брали участь з боку Росії в Іловайській операції. Наразі вже є підозри щодо декількох російських військових начальників. Вона розслідувалася саме в цьому контексті.

“Якщо ми хочемо перетворити її на політичне переслідування, тоді це вже рішення генеральної прокуратури і політичного керівництва”, – наголосив ексзаступник Рябошапки.