Не сваріться з близькими і не байдикуйте: що не можна робити у день Григорія Чудотворця

Головна Сторінка » Не сваріться з близькими і не байдикуйте: що не можна робити у день Григорія Чудотворця

17 листопада віряни вшановують святого Григорія Чудотворця. Він також був єпископом Неокесарійським. Народився в Неокесарії, але тривалий час навчався у Олександрії.

Проживав в пустелі, захищав знедолених та бідних. Відомий Григорій тим, що вмів гарно нести Слово Боже. Завдяки його проповідям багато людей прийняло християнство. Коли він вступив до катедри, то в Неокесарії проживало всього 17 християн, але перед його смертю залишилося тільки кілька язичників.

Що не можна робити

Не варто сваритися з рідними і близькими.

Заборонено байдикувати, тому що зима тоді буде важкою.

Не слід переїдати і зловживати алкоголем.

Прикмети

місяць в світлому колі погода скоро зміниться;

до полудня хмарність, але потім небо прояснилося зима буде м’якою та теплою;

мороз віщує холодну зиму;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрія тепер у листопаді: календар церковних свят на останній місяць осені

на річці темний лід наступного року буде хороший урожай.

Наші предки називали цей день “Григорій Зимовказник” на честь святого Григорія Чудотворця. Селяни йшли до криниць чи водойм та прислухалися до води: якщо вода текла тихо, значить зима буде теплою.

15 листопада за новим церковним календарем ПЦУ розпочався Різдвяний піст або Пилипівка. Він триває 40 днів і закінчиться перед Різдвом, 24 грудня. З переходом на новоюліанський календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня.

У Різдвяний піст дотримуються суворих правил харчування. Це повне виключення з раціону м’яса, яєць та молочних продуктів. Водночас від дня тижня залежить, що можна їсти на Різдвяний піст.По середах і п’ятницях протягом Різдвяного посту дотримуються сухоїдіння, що означає вживання тільки неперероблених продуктів, які не пройшли термічної обробки.