Не всі пункти затвердили на саміті у Саудівській Аравії

Головна Сторінка » Не всі пункти затвердили на саміті у Саудівській Аравії

На саміті політичних радників у Саудівській Аравії погодили не всі пункти формули миру президента Володимир Зеленський.

Країнам Глобального Півдня потрібні додаткові роз’яснення, сказав глава Офіса президента Андрій Єрмак, передає LIGA.net.

Українська делегація видала представникам 42 країн документ під назвою “Філософія української формули миру”. Він описує кожен із 10 пунктів формули Зеленського та має посилання на відповідні норми міжнародного права.

Багато країн наголошували, що не може бути компромісів щодо територіальної цілісності, незалежності і суверенітету України. Але щодо деяких пунктів триває діалог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Формула миру” без Росії: про що домовилися на саміті в Джидді

“Якби всі країни були з усім згідні, то вже до кінця місяця ми провели б саміт миру на рівні лідерів”, вказав Єрмак.

Важким є пункт про справедливість. Він стосується притягнення до відповідальності російського керівництва.

“Треба більше працювати щодо нього з країнами Глобального Півдня. Не тому, що вони проти. Їм треба більше пояснень, як це відбуватиметься”, пояснив глава ОП.

Робота довкола формули миру триватиме на кількох рівнях. У Києві на рівні послів. Учасники саміту створять робочі групи для напрацьовування конкретних рішень і домовленостей по кожному з пунктів формули Зеленського.

Далі має відбутися ще одна зустріч на рівні політичних радників. Увесь процес повинен вийти на саміт на рівні лідерів. Він буде установчим, закріпить за основу український мирний план і дасть зелене світло для окремих самітів за кожним пунктом формули Зеленського.

Другий саміт лідерів має бути підсумковим, додав Єрмак. Він має зафіксувати закінчення війни, передбачає участь РФ і має вилитися у конкретне міжнародне рішення.

5-6 серпня у Джидді в Саудівській Аравії відбулася зустріч радників лідерів держав щодо української формули миру. Участь у зустрічі взяли 42 країни.

Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило, що на зустріч обговорюватимуть припинення війни в Україні.

Торік Зеленський назвав 10 пунктів формули миру.