Не з’ясовуйте стосунки та не таїть образи – головні заборони в цей день

Головна Сторінка » Не з’ясовуйте стосунки та не таїть образи – головні заборони в цей день

30 жовтня за новим церковним календарем ПЦУ віряни вшановують священномученика Зіновія, єпископа Егейського, і сестри його Зіновії.

Народилися вони в родині благочестивих християн з міста Егеї, в Киликії. Їхні батьки – Зинодот і Текля. Зиновій навчався лікарського мистецтва, а сестра його жила на самоті. Батьки виховали сина і дочку згідно з християнською вірою. Зіновій з сестрою осиротіли рано. Після смерті батька і матері вони прийняли рішення відмовитися від матеріальних благ. Все те, що вони успадкували від батьків, брат з сестрою роздали бідним людям, присвятивши своє життя служінню Богу.

В нагороду за їх міцну віру і благочестя Господь нагородив Зиновія даром зцілення людей молитвою. Навіть язичники зверталися до нього по допомогу. Іноді траплялося, що вони приймали християнську віру після того, як він рятував їх від недуг, за численні благі діяння і вірну службу Христу Зіновій був обраний і призначений єпископом.

За часів правління імператора Діоклетіана християн стали піддавати жорстоким масовим гонінням. Зіновій був викликаний на допит намісником Кілікії Лісієм. Після того, як єпископ навідріз відмовився відректися від Христа і принести жертви язичницьким ідолам, Лісій наказав піддати його катуванням. Сестра, почувши про це, прийшла до правителя і сказала, що як благовірна християнка готова розділити з братом його долю. Після багатьох безуспішних страшних тортур і знущань Лісій віддав наказ обезголовити брата і сестру.

Що не можна робити

Не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.

Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Святого Миколая: коли чекати на солодощі чи лозину під подушкою за новим календарем

Не можна витоптувати траву в лісі, ламати чагарники та дерева, бити звірів, чіпати тварин з дитинчатами.

Не можна проявляти жадібність.

Не можна сваритися, лихословити, таїти образи і з’ясовувати стосунки як з близькими, так і з незнайомцями.

Не рекомендується викидати залишки їжі.

Цього року українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію 1 вересня.

Перед Різдвом починається один з найтриваліших у році постів Різдвяний піст. Він триває 40 днів і необхідний, щоб очистити душу й тіло перед Різдвом Христовим. Під час Різдвяного посту вірянам дозволяється їсти овочі, фрукти, каші, гриби, бобові, інколи рибу. Але заборонено вживати м’ясо, яйця, молочні продукти, сир, вершкове масло.