Про більш небезпечний, аніж “Дельта”, штамм COVID попереджає ВООЗ

Про більш небезпечний, аніж “Дельта”, штамм COVID попереджає ВООЗ

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус попередив про загрозу появи штаму коронавируса, який буде більш небезпечний, ніж “Дельта”.

Про це глава ВООЗ сказав на 138-й сесії Міжнародного олімпійського комітету.

Якщо COVID-19 і далі буде розповсюджуватися в світі, ймовірність появи ще одного небезпечного штаму коронавируса висока.

“Чим ширше поширення, тим більше варіантів коронавируса з’явиться з потенціалом стати навіть більш небезпечним, ніж штам Дельта, який завдає стільки шкоди зараз. І чим більше варіантів, тим вище ймовірність, що один з них зможе ухилитися від вакцин і повернути нас в самий початок “, – розповів Гебрейесус.

За словами глави ВООЗ, в даний час в світі можна спостерігати безпрецедентна криза, яка вимагає безпрецедентних заходів. Пандемія може закінчитися тільки тоді, коли весь світ вирішить нарешті з нею закінчити, зазначив Гебрейесус. Такий фразою він підвів свій монолог до теми вакцинації.

“Наша мета – глобальне відновлення. Ми можемо покласти край пандемії. Щоб виконати мета про вакцинацію 70% населення до вересня, нам буде потрібно 11 млрд вакцин. Це зажадає термінових заходів. Але зараз відбувається безпрецедентна криза, і він вимагає безпрецедентних заходів”, заявив глава ВООЗ.