5 травня у світі відзначають День нігтів.
Це чудова нагода звернути увагу на ці маленькі, але важливі частини нашого тіла, які не лише захищають пальці, а й можуть багато розповісти про здоров’я, звички та навіть емоційний стан людини.
Gazeta.ua зібрала 10 цікавих фактів про нігті, про які ви, ймовірно, не знали.
Нігті ростуть швидше на руках, ніж на ногах
Середньостатистичний ніготь на руці виростає приблизно на 3 мм на місяць, а на нозі – у 2-3 рази повільніше. Якщо ви правша, нігті на правій руці можуть рости трохи швидше через активніший кровообіг.
Влітку нігті ростуть швидше
Підвищена температура, більше сонячного світла та активність стимулюють обмін речовин і, відповідно, ріст нігтів. А взимку ростуть повільніше. Вночі нігті ростуть набагато повільніше, ніж вдень. Вранці нігті ростуть швидше, ніж увечері. Нігті на вказівному, середньому і безіменному пальцях ростуть швидше, ніж на мізинці і великому.
У чоловіків нігті ростуть швидше, ніж у жінок
Це пов’язано з рівнем гормонів і загальним метаболізмом. Виняток – під час вагітності, коли у жінок ріст значно пришвидшується.
Стрес може погіршити стан нігтів
Хронічний стрес або тривожність можуть уповільнювати ріст нігтів, викликати ламкість або навіть випадіння нігтьових пластин.
Нігті зроблені з того ж білка, що й волосся
Як і волосся, нігті складаються з кератину – білка, який відіграє ключову роль у їхній міцності та здоров’ї. Це означає, що продукти, корисні для волосся, позитивно впливають і на нігті. Збалансоване харчування, багате вітамінами, мінералами, антиоксидантами та білками, – запорука не лише красивого волосся, а й здорових нігтів. Кератин – це основний будівельний елемент, а ефірні олії допомагають зволожувати та зміцнювати волосся, нігті та шкіру.
Стан нігтів може свідчити про хвороби
Наприклад, жовтий колір може вказувати на проблеми з печінкою.
Нігтям необхідна кров для їх нормального функціонування та росту
Для нормального росту нігтю необхідні кровообіг, кисень та поживні речовини. Наприклад, якщо випадково зачепить двері за пальці, удар може пошкодити мікроскопічні судини та зв’язки, які забезпечують живлення нігтьової пластини. У такому випадку вирослий ніготь може не відновитися і врешті-решт відпасти. Після цього новий, здоровий ніготь почне рости, як тільки заживуть матриця та нігтьове ложе. Однак якщо пошкодження сталося в області основи нігтя, під кутикулою, це може призвести до деформації нігтя на все життя, а його ріст може зовсім припинитися.
У давнину нігті фарбували тільки представники знаті
У Стародавньому Китаї колір нігтів вказував на соціальний статус – імператори носили золоті або срібні відтінки.
Колір нігтів в Стародавньому Єгипті залежав від стану людини. Чим відтінок був темніше, тим людина – вищого рангу. Дуже популярною була зелена фарба для нігтів.
Нігті ніколи не перестають рости
Навіть після смерті здається, що нігті ростуть – але це ілюзія через усихання шкіри навколо них.
А ще нігті – найшвидше оновлювана тканина після кісткового мозку. Вони безперервно оновлюються й можуть повністю відрости за 6-9 місяців.
Рекорди
Власником найдовших нігтів у світі є індієць Шрідхар Чілал. Він вирощує їх уже майже 66 р. Коли його нігті вимірювали для реєстрації в Книзі рекордів Гіннесса, їхня загальна довжина склала 9 м 9 см.
Сформована нігтьова пластина з’являється у віці 12 років. Майстри манікюру кажуть, що з цього періоду вже можна робити обрізний манікюр, а у віці 15-16 років можна покривати нігті лаком.
Пропонуємо переглянути стильні ідеї манікюру для коротких нігтів, які підійдуть для школярок.