fbpx

Невакцинованих обкладуть додатковим податком

Головна Сторінка » Невакцинованих обкладуть додатковим податком

Пропозиція канадської провінції Квебек на додаткові податки для невакцинованих – законна, але може суперечити духу універсальної системи охорони здоров’я Канади, заявили експерти з права та медичних питань.

У вівторок прем’єр провінції Квебек Франсуа Лего оголосив про введення додаткового податку для невакцинованих. Місцева влада наразі не пояснила, як буде стягуватися податок, коли саме і з кого. Про це пише Reuters.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакциновані CoronaVac українці зможуть їздити в Європу, але є умова

Квебек – друга за чисельністю провінція Канади. Вона бореться зі збільшенням кількості госпіталізацій з Covid-19, і Лего каже, що відносно невелике нещеплене населення провінції представлене непропорційно високо серед всіх госпіталізованих регіону.

Податок для невакцинованих можуть сформулювати подібно до податку на алкоголь і сигарети, або як податок на фактор додаткового ризику для здоров’я, як плату для приватних страховиків.

Дослідниця з біомедичної етики з Університету Макгілла Фібі Фрізен каже, що логіка оподаткування невакцинованих може бути поширена на інші види поведінки, які стимулюють додаткові витрати на охорону здоров’я. Наприклад, ожиріння, але це буде пов’язане з маргіналізацією певних груп населення.

“Якщо хочете бути послідовними і логічними, маєте стягувати плату за госпіталізацію різного роду людей, якщо це ґрунтується на їх поведінці, за яку вони відповідальні”, – сказала вона.

Новий перелік професій в Україні, представники яких мають пройти обов’язкову вакцинацію проти Covid-19, набуде чинності 31 січня. Працівників без мінімум однієї дози вакцини з цього переліку відсторонять від роботи без збереження зарплати.