fbpx

Нормандська зустріч може відбутися в онлайн режимі: її спробують провести ще з Меркель

Нормандська зустріч може відбутися в онлайн режимі: її спробують провести ще з Меркель

Зустріч “нормандської четвірки” до закінчення каденції нинішнього канцлера Німеччини Ангели Меркель може пройти в онлайн форматі.

Про це повідомляє “Комерсант”.

Видання підкреслює, що можливість нормандської зустрічі з серпня активно обговорюється політичними радниками лідерів країн “четвірки”. Москву на цьому рівні представляє заступник голови Адміністрації президента Дмитро Козак, Київ-глава офісу президента Андрій Єрмак, Берлін – Пер Гебауер, а Париж – Емманюель Бонн.

“Майже два місяці вони безуспішно намагаються узгодити проект підсумкової заяви майбутнього саміту. Німеччина і Франція внесли свої пропозиції, які пан Козак досить сильно відредагував. В результаті компромісна версія документа все ще не готова”, – зазначає “Комерсант”.

Також повідомляється, що за наполяганням Німеччини почалася робота над підсумковим документом можливого Берлінського саміту, хоча Росія спочатку була проти нього, оскільки не виконані домовленості саміту в Парижі 2019 року. Тепер же Москва має намір продавити в документ згадку того, що рішення саміту в Парижі виконані не були, а конфлікт на Донбасі необхідно врегулювати в суворій відповідності з Мінськими угодами.

“В результаті одним з небагатьох місць в підготовлюваному документі, до якого у сторін немає претензій, є адресований Ангелі Меркель абзац з висловленням подяки канцлеру Німеччини за її внесок у припинення конфлікту на Донбасі”, – пише видання.

У будь-якому випадку можливість провести зустріч «нормандської четвірки» до відставки Меркель остаточно не відкидає жодна зі сторін.