Українській армії необхідно мобілізувати щонайменше 250 тисяч осіб.
Без цього воювати буде неможливо. Про це в інтерв’ю ТСН заявив новий командир батальйону “Вовки да Вінчі” Сергій Філімонов.
За словами військового, він побачив надію на перемогу лише після звільнення Херсону.
“В перші тижні війни я бачив тільки смерть. Тобто неминучу смерть, тільки питання – де. Потім, після Харківського контрнаступу, я бачив чітку перемогу, після того, як ми Херсон звільнили. Думав, о, зараз піде. Звичайно, як і всі українці, ми мали велику надію на контрнаступ, який відбувався в минулому році. Зараз ситуація справді важка”, – зізнався Філімонов.
Військовий зазначив, що в цьому році Україні не потрібно активних наступальних дій. Натомість необхідно вибудовувати оборону та вести цю оборону, нарощувати озброєння, готувати особовий склад, мобілізувати людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЗСУ відповіли, чи спроможні навчити 500 тисяч військовослужбовців
“Нам треба мобілізувати мінімум 250 тисяч. Ми без цього просто воювати не зможемо. 250 тисяч – це мінімум, який нам потрібен. Залужний, якщо я не помиляюсь, казав 500 тисяч. І всі мають розуміти, що зараз є ще підготовлені бійці, є ще люди з досвідом, які воюють, які втомилися, яким важко, але вони є”, – зазначив він.
Філімонов запевнив, що якщо люди зараз підуть мобілізуватися, то їм є кого вчити.
“До них можна зараз попасти в підрозділ і вони можуть передати ці знання. Якщо вони загинуть або будуть поранені або повністю “зітруться”, психологічно я маю на увазі, то потім тим людям, яким доведеться йти через рік, умовно, воювати, буде набагато важче”, – зазначив Філімонов.
Мобілізація від 400 до 500 тисяч військовозобов’язаних, а також додаткові потреби в закупівлі та модернізації військової техніки можуть обійтись Україні у сумку близько 700 млрд гривень.
Зокрема, лише мобілізація від 400 до 500 тисяч людей у поточному році обійдеться в 322 млрд гривень додаткових видатків. Про це повідомила голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа в подкасті Центру економічної стратегії (ЦЕС).
Зокрема, як вона відзначила, Міністерство оборони на зустрічах з питання мобілізації та відкритих засіданнях оборонного комітету також озвучувало додаткову потребу на закупівлю та модернізацію військової техніки, що обійдеться в близько 400 млрд гривень.