Нью-Йорк першим у США заборонить вхід у спортзали, кафе і ресторани невакцинованим особам

Нью-Йорк першим у США заборонить вхід у спортзали, кафе і ресторани невакцинованим особам

У місті хоча б одну дозу вакцини вже отримали 60,1% жителів.

Нью-Йорк з 13 вересня вимагатиме підтвердження вакцинації від співробітників і відвідувачів кафе, ресторанів, тренажерних залів і частини іншого бізнесу, який працює в приміщеннях, а не на відкритому повітрі. Про це у відеозверненні 3 серпня заявив мер міста Білл де Блазіо, пише Forbesз посиланням на The New York Times.

Нью-Йорк стане першим в США містом, який зробить вимогу підтвердження вакцинації обов’язковою, зазначило видання.

Місто запустить програму Key to NYC Pass для підтвердження статусу щеплених. Ця програма аналогічна тій, яку ввели у Франції, повідомила газета. Однак у Франції підтвердження вакцинації потрібно в більшій кількості випадків (наприклад, для громадського транспорту) і враховуються свіжі ПЛР-тести. У Нью-Йорку не буде варіанту зі здачею тесту.

Згідно зі статистикою на сайті Нью-Йорка, в місті хоча б одну дозу вакцини вже отримали 60,1% жителів. У деяких районах міста, особливо в яких живе бідне і кольорове населення, частка щеплених менша.

Білл де Блазіо визнав, що з введеними заходами погодяться не всі жителі Нью-Йорка. Але багатьом цей крок врятує життя, вважає мер. У США з липня почала зростати кількість хворих через проникнення дельта-штаму коронавірусу, а число зроблених за день щеплень скоротилося з майже 4 млн 16 квітня до приблизно 500 000 2 серпня, випливає зі статистики на сайті Reuters.

Як повідомлялося, у Франції відвідувати ресторани і користуватися транспортом зможуть тільки вакциновані.